Cześć, jestem Agnieszka!

z domu córka, siostra i wnuczka,
z miłości żona i mama dwójki,
ze szkoły prymuska,
z zawodu ekonomistka,
z pasji miłośniczka architektury wnętrz
ze sportu maratonka,
z upodobań minimalistka.

Miło mi gościć Cię na moim blogu.

Piszę tu o ciekawych aranżacjach wnętrz.

podpis

Dlaczego architektura wnętrz?

Pasja do architektury wnętrz narodziła się w roku 1999. Znajdowałam wtedy niesamowite artykuły w cotygodniowym dodatku do Gazety Wyborczej „Wysokie Obcasy”. Przedstawiały one ciekawe aranżacje niesamowitych mieszkań i domów, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Lektura pochłaniała mnie bez reszty. Kolekcjonowałam co ciekawsze realizacje i bardzo pokochałam sztukę tworzenia przestrzeni mieszkalnej.

Architektura zajmowała zawsze ważne miejsce wśród moich zainteresowań. Z myślą właśnie o niej dwa lata uczyłam się rysunku pod okiem znajomego architekta. Potem był profilowany kurs rysunku na Uczelni w Wielkim Mieście.

Wszystko się tak poukładało, że wystudiowałam ekonomię na Wybrzeżu. Architektura zajmuje mnie jednak niezmiennie i jest moja wielką miłością. Zawodowo związana jestem z budownictwem – fasadami ze szkła i aluminium, architekturą wnętrz zajmuję się po godzinach. Obydwie dziedziny się przenikają i uzupełniają.

9ORZU6QN7S
Minimalizm

Jestem zwolenniczką wnętrz minimalistycznych. Uważam, że nadmiar przytłacza, a minimalizm przeciwnie. Dzięki niemu możemy poczuć się lekko, a otaczająca nas przestrzeń pozwala poczuć się spokojniej.

Piękno

Architektura wnętrz dzięki designowi może być odbierana jako sztuka. Przepięknie zaprojektowane przestrzenie dotykają naszych zmysłów i wprawiają w zachwyt. Przebywanie w takich wnętrzach to miód dla duszy,

Użyteczność

Nie jestem zwolenniczką zasady „sztuka dla sztuki”. Świetny design musi iść w parze z użytecznością. Wnętrza pełnią różne role: pracujemy w nich, jemy posiłki, wypoczywamy. Nie możemy o tym zapominać.