Wzory, kolory, faktury

Minimalizm jest na fali. Sztuka ujmowania robi zawrotną karierę. Muszę przyznać, że również jestem fanką tego nurtu. Hasło „mniej znaczy więcej” bardzo do mnie przemawia. Proste, nieprzegadane wnętrza nie są nachalne, cieszą oko i bardzo ładnie się starzeją. Są również wdzięcznym tłem do ewentualnych eksperymentów z mocniejszymi akcentami.

Wzory, wzory, wzory.

Gdy jest ich zbyt dużo we wnętrzu, staje się ono nieznośne dla odbiorcy. Agresywne kompozycje różnych faktur, wzorów i kolorów potrafią skutecznie zmęczyć, rozdrażnić, dekoncentrować i całkiem zwyczajnie szybko się znudzić. Jednakże, gdy zestawione w zgodzie i z umiarem, mogą ciekawie ożywić wnętrze, nadać mu wyrazistego charakteru. Każdy ma inną tolerancję na różne zestawienia kolorów i wzorów. Zdecydowanie należy to szanować przy propozycji dekoracji przestrzeni. Kolorowe poduszki, miękkie dywany, ciężkie narzuty, tapety, nawet arrasy, wszystko to, gdy umiejętnie wyważone, nada ciepła i fajnie zagra we wnętrzu. Jedynie na co należy uważać, to kolory zasłon i firan. Każda kolorowa tkanina zawieszona w oknie sprawi, że przenikające przez nią światło „pokoloruje” wnętrze usuwając w cień wszystkie wnętrzarskie zabiegi, których uprzednio dokonaliśmy, aby uświetnić przestrzeń. Zatem dekoracja okna najlepiej będzie się prezentować w jasnych barwach czyli bieli, delikatnych szarościach, piaskach.

Poniżej kilka prób łączenia kolorów i wzorów.

Marina czyli dużo powietrza i ostrych kontrastów na tle morskiej zieleni.

1

Pudrowy róż i szarości ożywione czarno-białymi symetrycznymi wzorami.

2

Naturalne kolory w otoczeniu wzorów zaczerpniętych wprost z ogrodu.

3

 

 

2 thoughts on “Wzory, kolory, faktury


  1. Pudrowy róż w połączeniu z bielą, szarościami i mocnymi geometrycznymi akcentami to aktualnie moje ulubione połączenie :)))

Comments are closed.